Kolonie konne – czy są bezpieczne?

Kolonie konne- zobacz programy na wakacje 2020 – >> wejdź do wyszukiwarki kolonii
Kolonie jeździeckie – czy są bezpieczne?

Jeśli nasze dziecko lubi zwierzęta i spędzać czas na świeżym powietrzu, wybierzmy dla niego kolonie i obozy konne. Oczywiście, po wcześniejszym uzgodnieniu tego z naszym dzieckiem.

Niektóre z dzieci mimo sympatii do czworonogów boją się dużych zwierząt, takich jak konie. Dlatego nie zmuszajmy go do wyjazdu, nie narażajmy na niepotrzebny stres.

Na koloniach konnych na nasze dziecko czeka mnóstwo atrakcji. Zajęcia prowadzone są na poziomie początkującym i zaawansowanym. Organizatorzy przewidują również różnego rodzaju zajęcia rekreacyjne takie jak kajaki, rowery, rolki czy zajęcia na siłowni.

Zajęcia na koloniach konnych

Dziecko jadąc pierwszy raz na taką kolonię, nauczy się m.in. jazdy na lonży, nauki stępowania i kłusowania oraz  przygotowania konia do jazdy. Na poziomie zaawansowanym dziecko będzie mogło doskonalić swoje umiejętności, technikę jazdy. Będą miały więcej swobody – będą jeździć kłusem i galopem, wychodzić w teren z przewodnikiem, a także przygotowywać konia do jazdy, czyli siodłać go i pielęgnować. Na niektórych koloniach na poziomie zaawansowanym w programie przewidziane są skoki przez cavaletti, pokonywanie toru przeszkód, a także gry i zabawy zręcznościowe na koniach, na koniec kolonii można otrzymać dyplom.

Bezpieczeństwo na koloniach jeździeckich

Niezależnie od poziomu zaawansowania nad uczestnikami kolonii czuwają wykwalifikowani instruktorzy, którzy dbają o wszystkie zasady bezpieczeństwa. Nawet na poziomie zaawansowanym nasze dzieci nie są pozostawione sam na sam z koniem. Co prawda mają więcej swobody, ale obok zawsze znajduje się instruktor, który czuwa nad ich bezpieczeństwem.

Wszystkie zajęcia odbywać się będą przy wykorzystaniu niezbędnych elementów zapewniających bezpieczeństwo, takich jak kaski, ochronniki słuchu, okulary, uprzęże i kamizelki asekuracyjne.

Przed każdym wyjazdem naszego dziecka na kolonie konne lub inne kolonie tematyczne lub rekreacyjne, musimy sprawdzić organizatora pod kontem wszelkich niezbędnych dokumentów (więcej na ten temat: http://kolonie-letnie.com.pl/jak-sprawdzic-organizatora-kolonii/ ). Jeśli spełnia on wszystkie kryteria, to możemy być pewni, że nasze dziecko będzie bezpieczne. Musimy się tylko upewnić, że jest gotowe na taką kolonię. Strach jest największym wrogiem, ponieważ paraliżuje i rodzi wiele niebezpieczeństw.

Kolonie konne- zobacz programy na wakacje 2020 – >> wejdź do wyszukiwarki kolonii