Poziom języka na koloniach językowych

Poziom języka dzieci na koloniach językowych

Jaki poziom języka powinno mieć dziecko, jadąc na wyjazd językowy?

Żadna grupa wiekowa nie chłonie języka tak dobrze, jak dzieci, które według badań psychologów osiągają najlepsze efekty w nauce języka. Dlatego wszelkiego rodzaju formy wsparcia językowego są bardzo przydatne. Nie chodzi o żmudne i męczące dla dziecka przesiadywanie w ławkach szkolnych, ale o kreatywne i pomysłowe zajęcia z wykwalifikowaną kadrą, którą można spotkać np. na koloniach i obozach językowych.

Grunt to dobra podstawa

Program szkolny proponowany przez polską edukację zapewnia opanowanie podstaw językowych. Chodzi o najprostsze formy gramatyczne oraz słówka. Już ośmiolatek posiada podstawową wiedzę z tego zakresu. Jednak program ten realizowany jest nieatrakcyjnie, według sztywnych zasad, które zniechęcają dziecko do nauki języka. Dlatego warto zainteresować się innymi formami rozwoju umiejętności językowych dziecka. Idealnym rozwiązaniem są kolonie i obozy językowe.

Weryfikacja poziomu języka

Dobrzy organizatorzy kolonii i obozów językowych przestrzegają zasad związanych z podziałem wiekowym oraz językowym przyszłych uczestników.

Dlatego przed przyjęciem dziecka do grupy kolonijnej powinno się sprawdzić jego poziom zaawansowania językowego poprzez rozwiązanie testu językowego. Na jego podstawie organizatorzy powinni przypisać je do konkretnej grupy rówieśników, którzy znajdują się na podobnym poziomie i w trakcie kolonii wspólnie będą odkrywać tajniki języka.

Zanim wyślemy dziecko na kolonie wystarczy upewnić się, że jego zdolności językowe opanowane są na poziomie podstawowym. O resztę nie należy się martwić, ponieważ zadbają o to organizatorzy kolonii i obozów językowych.

Każdy poziom zaawansowania na kolonii językowej

Niezależnie od poziomu zaawansowania językowego dziecka warto jednak zdecydować się na kolonie językowe, nie martwić się o to czy sobie poradzi. Organizatorzy dostosowują program kolonii do każdego poziomu zaawansowania w taki sposób, aby lekcje odpowiadały aktualnemu stanowi wiedzy dziecka, a także rozwijały jego umiejętności w sposób interesujący.

Doświadczony organizator prowadzi niekonwencjonalne zajęcia z językiem takie jak warsztaty językowe, symulacje językowe, projekty, gry językowe – wszystko po to aby rozbudzić w dziecku ciekawość do języka i chęć do jego nauki.

Zobacz szczegółowe programy na lato 2021:

Kolonie językowe – Międzywodzie – angielski

Kolonie językowe – Międzywodzie – niemiecki

Kolonie językowe – Międzywodzie – hiszpański

Kolonie językowe – Międzywodzie – polski dla obcokrajowców

Kolonie językowe – Dźwirzyno – angielski

Kolonie językowe – Dźwirzyno – polski dla obcokrajowców

Kolonie językowe – Zakopane – angielski

Kolonie językowe – Zakopane – polski dla obcokrajowców

Polish language summer camps for foreigners