kolonie letnie

Czy warto wysłać dzieci na kolonie letnie czy lepiej brać ze sobą?

Zobacz oferty kolonii dla dzieci na lato 2021 – ponad 30 organizatorów- >> wejdź do wyszukiwarki

Rodzice stojąc przed pytaniem, gdzie ich dzieci spędzą wakacje muszą zdecydować czy będzie to wyjazd w gronie rodzinnym, czy też udział w zorganizowanej kolonii. Pierwsze rozwiązanie wymaga od rodziców zaplanowania urlopu wtedy, gdy ich pociechy zaczynają wakacje i najbardziej potrzebują letniego wyjazdu, wybór drugiej opcji pozwala dzieciom wyjechać w dowolnym momencie wakacji, a rodzicom na niezależność w decyzji o urlopie.

Kolonie letnie dla dzieci

Wyjazd na zorganizowane kolonie dla dzieci to duży komfort. Organizatorzy zapewniają dzieciom transport, zakwaterowanie, bogaty program tematyczny, wynikający z profilu obozu, oraz dodatkowe atrakcje.  Jeśli wybierzemy kolonie sportowe program będzie obejmował zajęcia z profesjonalnymi instruktorami, dzięki którym dzieci poznają od podstaw techniki np. gry w tenisa, czy pływania na desce surfingowej.  Kolonie rekreacyjne to z kolei okazja do przyjemnego wypoczynku na łonie natury. Zadaniem opiekunów jest takie zorganizowanie czasu, żeby każde z dzieci miło i aktywnie spędzało czas podczas zabaw integracyjnych, sportowych konkurencji i wycieczek w atrakcyjne turystycznie miejsca. Programy kolonii letnich, niezależnie od profilu, są bardzo intensywne i ciekawe, a dzieci spędzają bezpiecznie czas pod opieką wykwalifikowanej kadry pedagogicznej.

Letnie wakacje w rodzinnym gronie

Dzieci bardzo chętnie spędzają czas ze swoimi rodzicami. Wspólnie spędzone wakacje to często okazja do nadrobienia zaległości, które pojawiają się podczas roku szkolnego. Rodzinny wyjazd może więc być świetnym pomysłem, a sama jego organizacja ciekawym i przyjemnym doświadczeniem. Wymaga to jednak większego zaangażowania, niż w przypadku wysłania pociechy na zorganizowany wyjazd z rówieśnikami.  Rodzice sami muszą wybrać odpowiednie miejsce, zaplanować termin i dojazd. Największym wyzwaniem będzie jednak organizacja czasu po przybyciu do celu podróży. Oczywiście letnie kurorty i ośrodki rekreacyjne oferują całe mnóstwo atrakcji, ale może pojawić się jednak swego rodzaju konflikt interesów – rodzice potrzebują wypoczynku, dzieci nieustannej aktywności i wrażeń. Często jest to trudne do pogodzenia.

Podczas wakacji liczy się odpoczynek

Każdy letni wyjazd – czy to w gronie rówieśników, czy z rodziną, to dla dzieci duża atrakcja i sposób na udane wakacje.  Oczywiście część dzieci obawia się wyjazdów daleko od domu i wakacje woli spędzić z najbliższymi. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Dobrym rozwiązaniem są więc zorganizowane kolonie, które pozwalają dzieciom na rozwijanie pasji sportowych, czy artystycznych oraz dobrą zabawę pod okiem wychowawców. Udział w kolonii letniej to z pewnością dobry pomysł na ciekawe wakacje. Jeśli jednak rodzice mogą poświęcić więcej czasu na zaplanowanie dzieciom wakacji i rzeczywiście staną na wysokości zadania, również rodzinne wakacje mogą być spełnieniem wakacyjnych oczekiwań dzieci.  Niezależnie od wersji jaką wybierzmy, każdy wakacyjny wyjazd to okazja do aktywnego wypoczynku oraz odkrycia nowych pasji. Najważniejsze, by podczas letniej przerwy dzieci nie musiały siedzieć w domu.

Zobacz oferty kolonii dla dzieci na lato 2021 – ponad 30 organizatorów- >> wejdź do wyszukiwarki