Kolonia plastyczna- czy warto

Kolonie plastyczne – sprawdź ofertę na 2021

Wakacje to czas odpoczynku i nabrania sił do działania na kolejny rok. Dlatego też świetnym pomysłem na przerwę wakacyjną będą kolonie dla dzieci, np. plastyczne. Biura podróży organizują bardzo zróżnicowane pod względem tematycznym wyjazdy. Bo przecież każde dziecko jest inne i ma inne potrzeby. Kolonie sportowe, kolonie artystyczne czy kolonie dla leniuszków, to tylko kilka z opcji. Każda taka kolonia dla dzieci nie tylko pozwala im zapomnieć o troskach i problemach, ale także rozwija ich zdolności manualne, sportowe oraz społeczne.Kolonie plastyczne, to świetny  pomysł dla pociech, gdyż wpływa na kreatywność dziecka, jego rozwój manualny oraz społeczny.

Kolonie plastyczne rozwijają wielokierunkowo

Dla wszystkich małych miłośników rękodzieł, rysunków i tworzenia ludzików z plasteliny, kolonia plastyczna będą idealnym rozwiązaniem na wakacje. Takie wyjazdy są świetnym pomysłem dla tych dzieci, które są kreatywne, mają głowy pełne pomysłów i chcą się rozwijać manualnie, plastycznie i umysłowo.  Programy kolonii plastycznych zawierają m.in.: malowanie koszulek, które dzieci zamieniają w bajecznie kolorowe dzieła sztuki, tworzenie własnoręcznie zrobionej biżuterii z kolorowych kawałków papieru, koralików i kamyczków. Dodatkowo, dzieci dekorują i przyozdabiają takie przedmioty jak trampki czy kubki. Tutaj kreatywność nie zna granic. Wszystko zależy od pomysłu i jego realizacji. Scrapbooking i Decoupage również gości podczas plastycznych warsztatów. Uczestnicy tworzą rzeźby z tkaniny, filcowe breloczki, torebki i ozdoby do włosów. Pod koniec kolonii plastycznych organizowane są wernisaże, w których uczestniczą wszyscy obozowicze i na których rozdawane są dyplomy. Kolonie plastyczne cieszą się dużo większą popularnością wśród dziewczynek. Nie znaczy to wcale, że chłopcy nie mogą w nich brać udziału. Każde dziecko jest wyjątkowe i każde ma inne talenty i zainteresowania. Dlatego na takie wyjazdy zapraszane są wszystkie dzieci.

kolonie plastyczne

Tak więc kolonie plastyczne to świetny pomysł na wakacje. Na takich wyjazdach nie ma czasu na nudę. Dzieci spędzają dużo czasu ze swymi rówieśnikami, rozwijają swoje manualne zdolności i kreatywność. Oprócz programu podstawowego, organizatorzy przygotowują moc dodatkowych atrakcji. Dzieci zwiedzają atrakcje turystyczne, biorą udział w dyskotekach, zawodach sportowych i umilają sobie czas przy wieczornych ogniskach.

Sprawdź ofertę obozów artystycznych na rok 2021 – > wejdź do wyszukiwarki