kolonie przetrwania

Kolonie survivalowe

Kolonie survivalowe – zobacz programy na wakacje >> wejdź do wyszukiwarki kolonii

Oferty kolonii  zapełnione są różnego rodzaju wyjazdami wakacyjnymi od kolonii artystycznych, kolonie sportowe, kończąc na tradycyjnych koloniach rekreacyjnych. Kolonie dla dzieci musimy jednak wybrać stricte pod naszego malucha. Co jeśli nasza pociecha niekoniecznie lubi sport albo nie ma upodobań artystycznych, a nie ma zamiaru, kolejny raz, jechać na zwykłą kolonię? Z pomocą przychodzą kolonie tematyczne m.in. kolonie survivalowe.

Kolonie survivalowe sposobem na aktywny wypoczynek

Kolonie survivalowe nazywane są również koloniami przetrwania. To idealna propozycja dla dzieci aktywnych, ciekawych świata i żądnych przygód.  Oczywiście nie są to kolonie dla wszystkich. Rodzic, który zdecyduje się na podjęcie takiej decyzji (wysłania dziecka na kolonię survivalową), musi mieć na względzie kilka aspektów. Pierwszym z nich jest kondycja dziecka, następnie należy zwrócić uwagę na to, czy dziecko jest gotowe i chętne do podejmowania nowych wyzwań. Zadania, które będą  przygotowywane dla uczestników tego typu kolonii letniej będą wymagały czasami ubrudzenia się od stóp do głów oraz podejmowania szybkich i odważnych decyzji.

Kolonie survivalowe, a kolonie dla dzieci

Udział w kolonii survivalowej uczy konkretnych umiejętności, które mogą okazać się przydatne nie tylko w sytuacji ekstremalnej, ale i w codziennym życiu. Oprócz tego bardzo ważną, praktyczną umiejętnością potrzebną w dorosłym życiu jest zdolność do pracy w zespole. Kolonia survivalowa nadaje się do tego idealnie, chociażby z tego względu, że powodzenie określonych zadań w głównej mierze będzie zależeć właśnie od pracy zespołowej. Oczywiście wszystkie zadania są dostosowane pod wiek uczestników takiego wyjazdu. Nazwa kolonia przetrwania może brzmieć niepokojąco dla niektórych rodziców, jednak zapewniamy, że dobry organizator dobierze zajęcia tak, żeby każde dziecko, które oczywiście wykaże odpowiednie chęci, było w stanie takie zadanie zrealizować.  Odpowiednia kolonia survivalowa będzie dobrą  ofertą dla tych, którzy szukają czegoś wyjątkowego wśród kolonii letnich dla dzieci.

Kolonie 2020? Może kolonia survivalowa?

Kolonie survivalowe organizowane są w Polsce – w górach, nad morzem oraz innych atrakcyjnych turystycznie miejscach.  Dzieci na koloniach survivalowych będą miały okazję do ciągłego kontaktu z naturą, głównie poprzez liczne zadania w terenie.  Czas spędzany na takiej kolonii dla dzieci będzie czasem spędzonym aktywnie i w nietuzinkowy sposób. Dziecko podczas kolonii survivalowej przejdzie swoistą szkołę życia i przetrwania w ekstremalnych warunkach – oczywiście w odpowiednio dobranym wymiarze. Ten rodzaj kolonii dla dzieci pozwala nauczenie się takich umiejętności jak np.: poruszania w lesie z mapą i kompasem, rozpalania ogniska, rozpoznawania roślin, czy śladów zwierząt. Jeśli na  co dzień prowadzimy wielkomiejskie życia, a chcielibyśmy żeby nasze pociechy przeżyły przygodę, którą zapamiętają na długi czas – kolonie survivalowe będą bardzo ciekawą alternatywą dla tradycyjnych kolonii. Oczywiście polecamy również szczegółowe sprawdzenia wszystkich ofert kolonii 2020. Jeśli jednak Wasze dziecko jest już pewne, że chce podjąć wyzwanie i pojechać na kolonie przetrwania, zadbaj o to, żeby wybrać jak najlepszego i najbardziej doświadczonego organizatora. Ważne jest to, żeby kolonia przetrwania nie okazała się małą służbą wojskową, ale też żeby konkurencje stawiane przed dziećmi miały większą intensywność niż na koloniach tradycyjnych.

Kolonie przetrwania – zobacz programy na wakacje >> wejdź do wyszukiwarki kolonii

kolonie survivalowe  kolonie przetrwania 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *