Kolonie aktorskie

Kolonie artystyczne – zobacz programy na wakacje – >> wejdź do wyszukiwarki kolonii

Kolonie aktorskie rozwijają mnóstwo umiejętności naszego dziecka

Podczas kolonii aktorskiej nasza pociecha, mimo młodego wieku, może przygotować się do roli aktora – filmowego i teatralnego. Organizowane podczas kolonii warsztaty mają na celu rozwinięcie dziecięcej wyobraźni i co niezwykle ważne w zawodzie aktora – pewności siebie. Dzieci ćwiczą ruch sceniczny, pracują nad dykcją i emisją głosu. Wcielają się w różne role i próbują swoich sił w różnego rodzaju sprawnościach – interpretacja i recytacja tekstów, pantomima, śpiew. Wszystko te zajęcia odbywają się w formie zabawy, dlatego dzieci nie mają prawa się nudzić. Na zakończenie kolonii aktorskiej dzieci pod okiem profesjonalistów, przygotowują popisowe przedstawienie, podczas którego prezentują wszystkie swoje aktorskie umiejętności.  To z pewnością jedno z cenniejszych doświadczeń naszej pociechy w jego karierze scenicznej.

A może wybrać kolonie łączone: teatralno – aktorskie lub aktorsko – taneczne?

Gdy nie jesteśmy pewni, czy aktorstwo to największa pasja naszego dziecka, możemy wybrać dla niego kolonię łączącą kilka artystycznych dziedzin: aktorstwo, teatr i taniec.  Podczas takich obozów wachlarz zajęć jest jeszcze bogatszy, bo oprócz gry na scenie, dzieci zgłębiają wiedzę na temat teatru oraz poznają różne style tańca.  Mogą więc rozwijać aktorski warsztat, poprzez odgrywanie ról w przedstawieniach, ćwiczą pamięć, interpretują scenariusze, ale także poznają terminologię teatralną i filmową. Na zajęciach tanecznych z kolei uczą się różnych stylów tańca: od hip-hopu, przez dancehall, po salsę oraz  wspólnie opracowują układy choreograficzne. Duża dawka ruchu przyda się każdemu dziecku, a praca zespołowa na pewno pozwoli poczuć się w gronie rówieśników jeszcze lepiej.

Trzeba pamiętać, że dzieci podczas wyjazdów na kolonie letnie rozwijają nie tylko swoje pasje, ale także bardzo ważne umiejętności społeczne – budowanie relacji koleżeńskich, współpracę zespołową, a także samodzielność, zaradność i odpowiedzialność. Z dala od rodziców dzieci dużo szybciej rozwijają potrzebne umiejętności, kształtując ważną część swojej osobowości.

Kolonie artystyczne – zobacz programy na wakacje – >> wejdź do wyszukiwarki kolonii

kolonie aktorskie kolonie aktorskie 2018 kolonia aktorska 2018