kolonie plastyczne 2017

Kolonie artystyczne-muzyka,taniec …

Kolonie artystyczne  – zobacz programy na wakacje 2020 – >> wejdź do wyszukiwarki kolonii

Coraz bliżej do wakacji więc czas pomyśleć o letnich koloniach dla dzieci. Jak wiemy, tematyka wyjazdów jest naprawdę różnorodna: kolonie sportowe, kolonie konne, kolonie z planszówkami czy kolonie artystyczne. Można by tak wyliczać w nieskończoność. Tak naprawdę wszystko zależy od upodobań naszych pociech. Aby ułatwić wybór kolonii letnich, postanowiliśmy nieco przybliżyć jeden z tematów, a mianowicie kolonie artystyczne.

Kolonie artystyczne – dla kogo?

Kolonie artystyczne to szeroka gama wyjazdowa proponowana przez biura podróży. Do najpopularniejszych z nich zaliczymy m.in kolonie gitarowe, kolonie reggae, kolonie taneczne, kolonie aktorskie czy kolonie musicalowe. Na takie wyjazdy decydują się często dzieci, które chcą rozwijać swoje pasje i talenty, np. plastyczne, muzyczne, teatralne czy fotograficzne. Każdy rodzic zna swoje dziecko i wie, co go fascynuje i pochłania godzinami. Zamiast uniemożliwiać im rozwój swoich zainteresowań, warto im pomóc i wysłać na kolonie artystyczne. Takie wyjazdy nie tylko wpłyną pozytywnie na rozwój dziecka, ale również będą świetna okazją do poznania nowych kolegów i koleżanek mających podobne zainteresowania. Nauka w grupie zdecydowanie bardziej wpływa na lepsze postrzeganie świata i rozwój społeczny.

Jeśli jednak nasze dzieci nie do końca wiedzą, w jakiej dyscyplinie odnajdą się najlepiej, wyjazd na kolonie artystyczne będzie świetną okazją do zapoznania się z tematem i zdecydowaniu czy taki rodzaj zainteresowań im pasuje.

kolonie fitness

Kolonie teatralne

Kolonie teatralne dla dzieci są świetną okazją do przełamywania barier społecznych i kulturowych, a także wstydu, strachu i niepewności. Takie wyjazdy rozwijają fizycznie i psychicznie. Wpływają na zakres ruchów i wyobraźnię. Świetnie kształtują dykcję, emisję głosu, a także pomagają w płynnym czytaniu i wysławianiu się. Tego typu kolonie dla dzieci są również świetną pomocą przy poznaniu świadomości swojego ciała, a także przełamywaniu barier podczas kontaktu z druga osobą czy to w świecie aktorskim czy rzeczywistym. Kolonie teatralne nie tylko uczą gry aktorskiej, ale także kształcą pod kątem technicznych, a więc pokazują jak tworzyć scenariusz, scenografię czy przedstawienie. Kolonie teatralne są przeznaczone dla każdego dziecka, tego bardzo odważnego, jak i tego, który boi się zostawać sam w domu. Dzięki takim wyjazdom dziecko rozwinie swoją wyobraźnię i nauczy się aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym.

kolonie teatralne

Kolonie taneczne

Niektórzy twierdzą, że kolonie taneczne są tylko dla dzieci, które potrafią usłyszeć rytm w muzyce i zgodnie z nim się poruszać. W żadnym wypadku! Kolonie taneczne są dla każdego dziecka! To one kształtują w nich słuch i pomagają usłyszeć muzykę. Na samym początku wyjazdów wykwalifikowani instruktorzy dzielą uczestników na grupy, w zależności od umiejętności i zaawansowania. Co więcej, nie każde dziecko lubi wszystkie rodzaje muzyki. W jednej odnajduje się bardziej,  druga może go kompletnie nudzić. Dlatego też takie kolonia taneczna są świetną okazją do poznania nowych stylów tanecznych, z których można wyróżnić m.in. jazz, hip-hop, modern, dancehall. Takie wyjazdy to nie tylko świetna zabawa, ale także rozwój fizyczny i psychiczny uczestników. Umiejętność tańczenia w rytm muzyki i powtórzenie choreografii to nie lada wyzwanie. Bo taniec to nie tylko kroki, ale przede wszystkim nauka budowania świadomości własnego ciała i manipulowania własnymi uczuciami.

Kolonie teatralne i kolonie taneczne, to tylko dwie z ogromnego wachlarzu propozycji na wyjazdy kolonijne dla dzieci. Zdecydowanie zachęcamy wysyłać dzieci na kolonie artystyczne. Kształtują w nich umiejętności manualne oraz wyobraźnię.

Kolonie artystyczne  – zobacz programy na wakacje 2020 – >> wejdź do wyszukiwarki kolonii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *