kolonie nad morzem 2017

Kolonie dla dzieci w Polsce

Kolonie dla dzieci w Polsce – zobacz programy na wakacje 2020 – >> wejdź do wyszukiwarki kolonii

Kolonie dla dzieci w Polsce – sposób na udane letnie wakacje!

Kolonie dla dzieci to dobry pomysł na spędzenie aktywnych i ciekawych wakacji. Odbywają się one w najpiękniejszych zakątkach Polski. Nad morzem, w górach, nad jeziorami, w malowniczych miejscowościach, w najlepszych ośrodkach sportowo – rekreacyjnych. Zwłaszcza latem mamy całe mnóstwo możliwości, by wysłać nasze dziecko na kolonię sportową lub artystyczną.

Kolonie dla sportowców

Dzieci kochające sport mogą przebierać w rozmaitych koloniach o profilu sportowym. Latem najchętniej wybiorą kolonie nad morzem, ze względu na świetne warunki od uprawiania sportów wodnych – żeglarstwa, windsurfingu, pływania. Twoje dziecko może przeżyć niesamowitą przygodę na obozie survivalowym, paintballowym, czy jeździeckim.  Na taką kolonię powinny jednak jechać dzieci dobrze wysportowane i takie, które nie boją się trudnych warunków i wzmożonej aktywności. Dużą popularnością, zwłaszcza wśród chłopców cieszą się kolonie z piłką nożną, koszykówką i siatkówką – to w końcu sporty drużynowe, które dzieci dobrze znają z lekcji w-fu.

Mali artyści na koloniach

Wśród bogatej oferty koloni dla dzieci, znajdziemy także rozmaite kolonie tematyczne. Jeśli dziecko nie uprawia sportów, ale pasjonuje się muzyką, tańcem czy fotografią chętnie pojedzie na kolonię, podczas której będzie mogło odkrywać i rozwijać swoje artystyczne zainteresowania. Wśród kolonii o profilu muzycznym znajdziemy gitarowe, rockowe, wokalne. Dzieci uzdolnione plastycznie mogą wybrać się na kolonię plastyczną, z elementami rysunku, malarstwa i rzeźby.  Te, które uwielbiają występy na scenie powinny wybrać się na kolonię aktorską lub taneczną. Na pewno dobrym pomysłem są kolonie łączone – wtedy mamy pewność, że wśród różnorodnych zajęć nasze dziecko znajdzie swoje ulubione zajęcie.

Kolonie z nauką języka

Wyjazd na kolonię językową to zawsze dobry pomysł na dobrze spędzone wakacje. Pamiętajmy, że ideą takiej kolonii jest nauka przez zabawę, więc wysiłek intelektualny dziecka jest nieduży w stosunku do osiąganych efektów. Program takich kolonii pełen jest zabaw i gier językowych, a zajęcia prowadzą lektorzy i native speakerzy, których zadaniem jest urozmaicenie zajęć i przekazywanie wiedzy w przystępny i ciekawy sposób.  Nie brakuje także rekreacji, aktywności na świeżym powietrzu i wycieczek krajoznawczych. Wszystko to, by dzieci mogły się zintegrować i cieszyć wspólnie spędzanym czasem. Wyjazd na kolonie to przecież świetna okazja do nawiązania nowych relacji koleżeńskich.

Kolonie dla dzieci w Polsce – zobacz programy na wakacje 2020 – >> wejdź do wyszukiwarki kolonii

kolonie fotograficzne kolonie letnie kolonie dla dzieci