Kolonie dla najmłodszych – w jakim wieku pierwsze kolonie?

Kolonie dla najmłodszych – zobacz programy na wakacje 2021 – >> wejdź do wyszukiwarki kolonii

Każdy rodzic zastanawia się, w jakim wieku wysłać swoje dziecko na pierwsze kolonie. Kolonie letnie i zimowe są przygotowywane dla dzieci od najmłodszych lat.

Kiedy jest najlepszy czas na pierwsze kolonie?

Pierwsze kolonie letnie lub zimowe to kwestia indywidualna każdego dziecka. Wszystko zależy od rozwoju i emocji, jakie dziecko odczuwa, podczas pobytu bez rodziców. Każdy rodzic powinien wiedzieć czy jego dziecko jest już gotowe na kolonie. Propozycje wyjazdów letnich i wyjazdów zimowych są przygotowane dla dzieci od 5/6 roku życia, natomiast każde dziecko powinno być brane pod uwagę indywidualnie. Jeżeli dziecko jest otwarte i nie boi się nowych osób, to może pojechać na swoje pierwsze kolonie już w przedszkolu. Wychowawcy na koloniach zapewniają dzieciom nieustanną opiekę i organizują wiele ciekawych zabaw oraz wycieczek, żeby dzieci nie miały czasu tęsknić za rodzicami.

Co dają takie wakacje?

Kolonie dla dzieci to sposób na usamodzielnienie się, możliwość zabawy z rówieśnikami i rozwój. Każde dziecko, które wyjeżdża na kolonie, spędza czas w gronie rówieśników i jest pod opieką wykwalifikowanych opiekunów, którzy doskonale wiedzą, jak zorganizować czas najmłodszym. Kolonie dla dzieci to przede wszystkim czas na zabawę, ale warto pamiętać, że zabawie towarzyszy nauka i poznawanie nowych, ciekawych rzeczy. W Polsce organizowane są kolonie nad morzem, kolonie w górach i wakacje nad jeziorem.

Kolonie dla najmłodszych.

Przed wysłaniem dziecka na kolonie warto zastanowić się, co najbardziej spodoba się naszemu dziecku. Coraz bardziej popularne są kolonie dla najmłodszych z wyróżnieniem kolonii tematycznych, które są alternatywą dla zwykłych kolonii wypoczynkowych. Dużym zainteresowaniem cieszą się: kolonie tematyczne, kolonie sportowe, kolonie artystyczne, kolonie survivalowe. 

Kolonie dla najmłodszych – zobacz programy na wakacje 2021 – >> wejdź do wyszukiwarki kolonii

kolonie letnie kolonie letnie kolonie pływackie