Kolonie językowe są przeznaczone dla dzieci, które w trakcie wakacji letnich nie chcą stracić kontaktu z językiem i pragną udoskonalić swoją znajomość angielskiego.

Gdzie odbywają się kolonie językowe?

W czasie letnich wakacji 2021 kolonie językowe będą zorganizowane w miejscowościach nad morzem lub w górach: w Międzywodziu i Zakopanem, a także w Dźwirzynie.

Program kolonii

W trakcie wyjazdu dzieci będą uczestniczyć w 30 lekcjach języka angielskiego (2 lekcje rano + warsztaty) oraz w warsztatach językowych po południu – jest to dodatkowe ćwiczenie języka w praktyce. W trakcie lekcji prowadzący posługują się ciekawymi materiałami dydaktycznymi i pomocami multimedialnymi, a nacisk kładzie się na praktyczne używanie i ćwiczenie języka. Zajęcia i warsztaty są prowadzone przez doświadczonych lektorów oraz native speakerów.

Jaki poziom znajomości języka musi reprezentować dziecko?

Dopuszczalne są wszystkie poziomy zaawansowania oprócz całkiem początkującego.

Dodatkowe atrakcje na letnich koloniach językowych

Oprócz programu naukowego organizatorzy przygotowują również program rekreacyjny. Dzieci będą miały możliwość wzięcia udziału w różnych wycieczkach np. do Pragi czy Berlina. Odbędzie się wyjazd do Tropical Island pod Berlinem, dla chętnych zajęcia sportowe, a także kurs tenisa, windsurfingu czy żeglarstwa. Na pewno nie będzie czasu na nudę!

Warto wysłać dziecko na kolonie z językiem

W trakcie pobytu na koloniach dziecko uczy się w gronie rówieśników, dostaje więc szansę nawiązania nowych przyjaźni z osobami o podobnych zainteresowaniach. Dzięki doświadczonym nauczycielom uczestnicy kolonii poprawiają swoje umiejętności językowe, a ponadto świetnie się bawią na zajęciach rekreacyjnych. Warto rozważyć ten rodzaj kolonii letnich, gdy wybieramy wakacje dla swojego dziecka.

Szczegółowe programy kolonii na wakacje 2021:

Kolonie językowe