Kolonie letnie – dzieci pod dobrą opieką

Kolonie dla dzieci – zobacz programy na wakacje 2021 – >> wejdź do wyszukiwarki kolonii

Wybór kolonii letniej dla dzieci to często trudny orzech do zgryzienia dla rodziców i opiekunów. Kiedy chcesz posłać dziecko na jego pierwszą kolonię, chciałbyś mieć pewność, że organizator takiej kolonii to firma sprawdzona, zapewniająca bezpieczny i ciekawy wyjazd. Internet aż kipi od ofert kolonii dla dzieci. „Kolonia letnia tylko z nami”, „Kolonie dla dzieci w najlepszych cenach” to tylko niektóre tytuły, które mają skusić rodziców do zakupu. Jednak żaden z nas rodziców, nie zdecyduje się przecież na wysłanie swojego dziecka na kolonie ze względu na  lakoniczne zapewnienia organizatora. A więc, jak wybrać najlepszą ofertę kolonii dla dzieci?

Dzieci na kolonii letniej to klienci?

Oczywiście, że tak! My jako rodzice jesteśmy bardzo zatroskanym pośrednikiem, ale tylko pośrednikiem. Najważniejsze jest to, czy dzieci na kolonii letniej będą zadowolone. Organizator musi przygotować wyjazd pod wieloma względami. Oczywiście najważniejszym z nich jest bezpieczeństwo naszej pociechy. Następnym, bardzo ważnym elementem, którym każda kolonia letnia powinna posiadać, jest zestaw zajęć aktywizujących wyjazd. Są to różnego rodzaju zabawy, quizy, dyskoteki , ogniska itp. Oczywiście wszystkie te aktywności powinny być organizowane w ramach zdrowego rozsądku oraz wymogów bezpieczeństwa, ale pamiętajmy, że kolonia letnia to nie siedzenie pod kloszem, ale przede wszystkim zabawa i nagroda dla dziecka za pracę, którą wykonało przez cały rok. Wiele firm oferuje również wycieczki fakultatywne, które pozwalają poznać nie tylko miejscowość docelową kolonii letniej, ale także miejsca, które są położone w pobliżu tej miejscowości.

kolonie letnie 2018

Kolonie letnie – opieka nad dziećmi ważna dla  rodziców.

Dzieci na kolonii letniej wymagają odpowiedniej opieki. To bardzo specyficzny rodzaj wyjazdu wakacyjnego, dlatego potrzebuje dobrze dobranej kadry opiekunów i animatorów. Im firma ma większe doświadczanie, dłużej funkcjonuje na rynku oraz organizuje więcej kolonii dla dzieci- tym większa szansa, że dział rekrutacji opiekunów działa na wysokim poziomie. Nie ma się co oszukiwać, im większa firma tym większe zainteresowanie ze strony potencjalnych opiekunów. Dzięki dużej grupie rekrutacyjnej istnieje zdecydowanie większe prawdopodobieństwo na to, że przyjęci opiekunowie będę dobrze wykwalifikowani. Dobry opiekun kolonii dla dzieci potrafi nie tylko zadbać o bezpieczeństwo swoich podopiecznych. Powinien również bardzo dobrze komunikować się z dziećmi, wzbudzać sympatię oraz sprawnie animować ich czas. Kolonia letnia to miejsce i czas, w którym dziecko musi czuć się swobodnie, komfortowo, a jednocześnie bezpiecznie.

kolonia letnia a opieka

Kolonie dla dzieci – a opieka

Dzieci na letniej kolonii muszą być otoczone odpowiednią opieką. Oczywiście każdy organizator kolonii letniej, czy też zimowej powinien stanąć na wysokości zadania i wywiązać się z powierzonego mu zadania. Rzeczywistość jednak weryfikuje to, czy dana kolonia dla dzieci była udana czy też nie. Naturalnie to czy dziecko będzie zadowolone z wyjazdu to dla nas najlepsza weryfikacja pracy organizatora Jednak czy warto ryzykować wakacje naszej pociechy? Dlatego jako rodzice, powinniśmy zrobić wszystko żeby jak najdokładniej sprawdzić danego organizatora zanim zdecydujemy się podjąć z nim współprace i powierzyć mu wakacje naszego dziecka.

Kolonie letnie – zobacz programy na wakacje 2021
– >> wejdź do wyszukiwarki kolonii