kolonie letnie

Kolonie letnie nad morzem – jak zapewnić dzieciom bezpieczeństwo?

Kolonie dla dzieci w Polsce – zobacz programy na wakacje 2021 – >> wejdź do wyszukiwarki kolonii

Kolonie nad morzem cieszą się od lat niezmienne dużą popularnością wśród dzieci i ich rodziców. Dzieci uwielbiają wypoczynek na plaży, budowanie zamków z piasku i pluskanie w morzu. Ale jak wszędzie, tak również nad morzem, trzeba zatroszczyć się o bezpieczeństwo dzieci, zwłaszcza gdy opiekę nad nimi powierzamy obcym osobom. Jak to zrobić? Jak zapewnić dziecku ciekawy i bezpieczny wyjazd na kolonie letnią?      

Najważniejszy jest organizator kolonii                                                                                                             

Kluczem jest wybór sprawdzonego organizatora kolonii letnich. Na rynku działa mnóstwo firm zajmujących się organizacją wakacyjnych wyjazdów dzieci i młodzieży.  Przy wyborze oferty kolonii letniej warto zwrócić szczególną uwagę na to, czy organizator kolonii posiada odpowiednie licencje i zezwolenia. Szukajmy takich informacji na stronach poszczególnych organizatorów. Innym sposobem jest korzystanie z profesjonalnych portali turystycznych – w jednym miejscu zebrane są oferty sprawdzonych organizatorów, dzięki czemu mamy możliwość porównania różnych ofert firm, które wcześniej zostały przez portal zweryfikowane.

Wybór organizatora jest o tyle istotny, że to od niego zależy bezpieczeństwo naszego dziecka.  To właśnie organizator kolonii nad morzem zapewnia opiekę wychowawców, kadry medycznej oraz obecność ratowników podczas wyjść na plażę. Warto potwierdzić to zapisując dziecko na kolonią, choć tak naprawdę każdy organizator turystyki uzyskując pozwolenie na organizację wyjazdów dla dzieci i młodzieży musi zapewnić taką profesjonalną opiekę.

Co jeszcze może stanowić zagrożenie?

Absolutnie konieczne jest poinformowanie organizatora kolonii o chorobach przewlekłych dziecka, alergiach, czy wszelkich innych problemach ze zdrowiem.  Wychowawcy muszą być świadomi ewentualnych zagrożeń, tak by móc zapobiec problemom i lepiej pomóc naszemu dziecku w razie potrzeby. O tym wszystkim rodzice powinni poinformować organizatorów wypełniając formularz zgłoszeniowy lub w bezpośredniej rozmowie z organizatorem. Niezależnie od formy przekazania tej informacji – opiekunowie na kolonii muszą mieć wiedzę na temat dziecka i być świadomymi ewentualnych problemów.

Pobyt dziecka na kolonii letniej nad morzem wiąże się również z koniecznością zapewnienia dziecku niezbędnego wyposażenia – konieczne są okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem i nakrycie głowy. Możemy za to spokojnie można zrezygnować z aparatu fotograficznego czy nawet telefonu komórkowego eliminując tym samym ryzyko kradzieży sprzętu.

Kolonie nad morzem to dobry pomysł na ciekawe wakacje naszych dzieci. Trzeba jednak świadomie wybierać organizatora i przygotować naszą pociechę do wyjazdu. Warto uświadomić dziecku, że to w dużej mierze od jego zachowania i dyscypliny zależy bezpieczeństwo i miły przebieg wakacji, bo o resztę zadbają już organizatorzy.

Kolonie dla dzieci w Polsce – zobacz programy na wakacje 2019- >> wejdź do wyszukiwarki kolonii

kolonie letnie kolonie letnie nad morzem kolonie nad morzem