Kolonie pływackie – sposób na wakacje

Nad tym jaką kolonie letnią wybrać powinniśmy zastanowić się już teraz. Oferty kolonii na lato 2020 są już dostępne, a miejsca na najbardziej pożądanych i obleganych koloniach rezerwowane są w błyskawicznym tempie. Dlatego jeśli nie chcemy żeby nasze dziecko ominęło kolonie letnią, którą będzie najbardziej zainteresowane, powinniśmy już teraz przyjrzeć się obszernej ofercie, którą przygotowali dla nas organizatorzy kolonii dla dzieci. Ile dzieci, tyle pasji i zainteresowań. Jedne wolą rysować, a inne uprawiać sport. Dobrą wiadomością dla rodziców jest fakt, że oferty kolonii dla dzieci  są bardzo różnorodne i każdy rodzic powinien znaleźć w nich coś, czym zainteresuje swoją pociechę.

Kolonie pływackie – dlaczego warto

Kiedy przychodzi lato wszyscy zaczynamy marzyć o kąpielach na wolnym powietrzu. Morze, jezioro, rzeka czy basen – wszystkie te miejsca w czasie upałów pękają w szwach. Jak każdy z nas wie, podczas wypoczynku nad wodą, trzeba zachować szczególną ostrożność nieważne, czy to na przepełnionych plażach, czy odludnych zakątkach. Dlatego tak bardzo pożądaną umiejętnością, która pozwala czuć się bezpiecznie sobie i bliskim, jest umiejętność dobrego pływania. Warto jednak podkreślić słowo dobrego. Pływać potrafi większość osób, dobrze pływać już niekoniecznie.  Dlatego właśnie warto zainteresować się ofertą kolonii pływackich dla dzieci. Jeśli nasze dziecko zacznie profesjonalną naukę pływania już teraz, to szanse, że nauczy się dobrze pływać zdecydowanie wzrosną.

kolonie pływackie

Kolonie pływackie – jak wyglądają?

Kolonie pływackie to przed wszystkim sposób na naukę pływania oraz doskonalenia umiejętności skierowany stricte do dzieci. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów dzieci szybko nabywają umiejętność pływania oraz poprawiają jego technikę. Kolonie pływackie są przeznaczone również dla dzieci, które pływają w stopniu bardzo dobrym. Takie osoby mogą podczas kolonii wziąć udział w specjalnie zaplanowanych treningach przygotowujących np. do zawodów sportowych na poziomie regionalnym bądź krajowym. Podczas kolonii letniej dzieci uczestniczą w zajęciach na basenie, ale też na różnego rodzaju kąpieliskach i jeziorach. Do dyspozycji  są również łódki, kajaki i rowerki wodne – oczywiście pod czujnym okiem trenera lub instruktora. Pływanie jest sportem, który wymaga mocnych mięśni, dlatego uzupełnieniem zajęć pływackich jest też trening siłowy, który odbywa się w formie specjalnych, przygotowanych dla dzieci ćwiczeń na siłowni. Oczywiście oprócz wysiłku fizycznego, wyjazd na kolonię pływacką to także szansa na wypoczynek i rekreacje, których tak bardzo potrzebuje nasze dziecko po pełnym trudów roku szkolnym

kolonie dla dzieci

Kolonie pływackie – czyli czego nauczy się Twoje dziecko

Oprócz treningów pływackich, nasze dziecko będzie mogło nauczyć się podstaw ratownictwa i pierwszej pomocy. To bardzo przydatne umiejętności w życiu codziennym, które mogą zaważyć na czyimś życiu lub zdrowiu. Na kolonii pływackiej nasze dziecko nauczy się również podstaw nurkowania, posługiwania się sprzętem ratunkowym, a także weźmie udział w symulowanych akcja ratunkowych. Organizatorzy kolonii letnich dla dzieci przygotowali wiele niespodzianek w postaci w wycieczek fakultatywnych, wyjazdów do parków wodnych pełnych różnego rodzaju zjeżdżalni i basenów.

.Zobacz kolonie pływackie 2020 >>

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *