kolonie survivalowe

Kolonie przygodowe

Kolonie przygodowe- zobacz programy na wakacje 2020 – >> wejdź do wyszukiwarki kolonii

Co czeka dzieci na kolonii przygodowej?

Kolonia przygodowa to sposób na aktywne wakacje pełne wrażeń. Będą to nie tylko biegi terenowe z mapą i kompasem, ale także liczne konkurencje, nauka rozmaitych sprawności i dużo sportowych konkurencji. Sporą frajdą będzie z pewnością wyprawa samochodami terenowymi pod leśnych trasach i opanowanie sztuki przetrwania w surowych warunkach. W programie znajdzie się też strzelanie z łuku, czy zajęcia alpinistyczne na ściance wspinaczkowej.  Dzieci spędzają aktywie czas na świeżym powietrzu, a dzięki rozmaitym konkurencjom i zadaniom rozwijają nowe umiejętności, uczą się zaradności, stają się bardziej samodzielne.

Przygoda niejedno ma imię!

Do kolonii przygodowych zaliczymy także bardzo popularne kolonie paintballowe. Latem dzieci uwielbiają biegać po lesie, zwłaszcza jeśli mogą ze sobą rywalizować w ciekawych konkurencjach.  Możemy je też wysłać na kolonie łączone np. survivalowe z elementami paintballu. Programy takich obozów obejmują liczne konkurencje sprawnościowe, podczas których dzieci opanowują sztukę przetrwania w leśnej głuszy. Dzieci uczą się rozpalania ogniska, budowania szałasów, ćwiczą orientację w terenie, rozpoznają ślady zwierząt. Stają się małymi odkrywcami, a przy tym nabywają praktyczne umiejętności, które z pewnością przydadzą się w dorosłym życiu. Taka kolonia to prawdziwa przygoda, która nie tylko nie znudzi, ale zaszczepi w dzieciach ciekawość świata i miłość do przyrody.

Dużo rozrywki i integracja

Kolonie dla dzieci, nie tylko kolonie przygodowe, oprócz szeregu zajęć sportowych oraz innych różnych rodzajów aktywności, obejmują całe mnóstwo zajęć integracyjnych i edukacyjnych. Po całym dniu pełnym wrażeń i wzmożonej aktywności fizycznej, dzieci spędzają wieczory na turniejach gier planszowych, czy wieczorach filmowych. W programie znajdziemy też zajęcia plastyczne, muzyczne, a nawet kulinarne. Nie ma szans na nudę podczas takiej kolonii. Dzieci wracają więc wypoczęte, pełne entuzjazmu i samych pozytywnych wrażeń.

Kolonie przygodowe- zobacz programy na wakacje 2020 – >> wejdź do wyszukiwarki kolonii

kolonie przygodowe  kolonie dla dzieci  kolonie przygodowe 2018