Kolonie snowboardowe to również popularny pomysł wyjazdu na ferie zimowe. Dla dzieci, które wolą snowboard od nart, jest to najlepsza propozycja na spędzenie przerwy zimowej.

Dla kogo kolonie snowboardowe?

To oferta skierowana dla starszych dzieci bądź tych, które wcześniej opanowały jazdę na nartach. Umiejętność jazdy na nartach jest niezbędna i bardzo przydatna przy nauce jazdy na desce. Snowboard jest sportem trudniejszym od nart – wymaga więcej siły i determinacji, a na efekty trzeba czekać zdecydowanie dłużej. Udział w koloniach snowboardowych daje możliwość udziału w szkoleniach indywidualnych, które w połączeniu z nauką w grupie rówieśników pozwalają na szybkie opanowanie technik jazdy.  To świetny sposób na ferie zimowe dla dzieci aktywnych i wysportowanych.

W kraju lub za granicą

Tak jak kolonie narciarskie, kolonie snowboardowe są organizowane w Polsce lub we Włoszech, Austrii, Czechach czy na Słowacji. W kraju kolonie zimowe i obozy odbywają się najczęściej w Zakopanem, Białce Tatrzańskiej lub w Wiśle. Za granicą również znane ośrodki sportów zimowych goszczą kolonie zimowe. Obozy organizowane są np. w Chopoku, Val di Fiemme czy w Villach.

Sprzęt i ubranie na kolonie snowboardowe

Przed wyjazdem na kolonie należy skompletować odpowiedni sprzęt (każdy powinien dysponować własną deską snowboardową) oraz strój narciarski. Warto też zmobilizować nasze dziecko do poprawy kondycji, tak by uniknęło kontuzji na stoku.

Możliwość zawarcia nowych znajomości na feriach zimowych

Wyjazd na kolonie zimowe to świetna okazja, aby poznać nowych przyjaciół i spędzić miło czas w otoczeniu pięknej tatrzańskiej lub alpejskiej przyrody. Nasze dziecko w trakcie pobytu na koloniach zimowych udoskonali swoje umiejętności jazdy na snowboardzie, odpocznie na łonie natury oraz zdobędzie nowych kolegów.

Zobacz oferty kolonii snowboardowych w czasie ferii zimowych 2021.

kolonie snowboardowe kolonie snowboardowe