Kolonie survivalowe czy sportowe – co dla kogo?

Zobacz oferty kolonii survivalowych i sportowych na lato 2021 – ponad 30 organizatorów- >> wejdź do wyszukiwarki

Kolonie survivalowe i sportowe – wakacje 2020

Choć za oknem jeszcze zimno, to powoli myślimy o wakacjach. Chcielibyśmy zapewnić swoim dzieciom jak najlepszy odpoczynek pełen niezapomnianych chwil i wrażeń, dlatego musimy wybrać dla nich kolonię, która najlepiej odpowiada ich zainteresowaniom. Jeżeli po waszym domu grasuje mały urwis, którego wszędzie pełno to może warto pomyśleć o aktywnych wakacjach. Na takim wyjeździe dziecko może się wyszaleć się za wszystkie czasy – organizatorzy o to zadbają. W ofertach biur podróży na lato 2021 znajdziemy dwa typy wyjazdów dla dzieci – kolonie sportowe i survivalowe.

Kolonia survivalowa – co to jest?

Niektóre dzieci lubią przygody. Zaczytują się w opowieściach o dzielnych podróżnikach albo same kreują w głowach historie, których zwykle głównymi bohaterami są one same. Często to co je otacza na co dzień jest dla nich nudne  i szukają wrażeń chodząc po drzewach czy organizując eskapady. Może być to niebezpieczne i jeżeli rodzice wolą, żeby dziecko wyruszało na przygody w bardziej kontrolowanych warunkach, mogą zdecydować się na kolonie survivalowe.

Tego typu kolonie przetrwania mają na celu nauczyć dzieci co robić w niesprzyjających warunkach. W kontrolowany sposób dzieci będą się uczyć orientacji w terenie, podstaw pierwszej pomocy czy budowy czegoś z niczego. Koloniści nie uczą się suchej teorii, tylko pracują w terenie. Dodatkowo przychodzą atrakcje takie jak przeprawy po linach, budowanie tratw czy biwakowanie w otoczeniu dzikiej przyrody. Wszystko dzieje się pod okiem wykwalifikowanej kadry i ratowników, którzy nie pozwolą na to, żeby dziecku stała się krzywda, ale również nie zepsują zabawy.

survivalowe kolonie 2018

Kolonia sportowa – dla kogo?

Nie każde aktywne dziecko jest przygodowe. Niektóre lubią oglądać i uprawiać sport i boisko jest miejscem gdzie dają upust swojej energii. Jeżeli chodzą na dodatkowe zajęcia sportowe w szkole to często przychodzi rozczarowanie gdy w wakacje nie można na nie uczęszczać. Jeżeli nasze dziecko ma ściany wytapetowane plakatami swojego ulubionego sportowca albo ogólnie interesuje się wieloma dyscyplinami to obóz sportowy jest dla niego.

W zależności od zainteresowań można wybrać kolonie sportowe – tematyczne lub rekreacyjne. Jeżeli wiemy, że dziecko interesuje się jedną konkretną dyscypliną to warto znaleźć kolonię, która tylko na tym się skupia. Tam pozna tajniki dyscypliny, spotka doświadczonych trenerów i pozna wielu nowych kolegów o podobnych zainteresowaniach. Jeżeli jednak nasze dziecko nie ma ogromnej pasji dla konkretnej dyscypliny to warto pomyśleć o zajęciach rekreacyjnych, w których programie jest aktywne spędzanie czasu i rozwijanie się na różnych polach. W ramach samych kolonii sportowych wybór jest ogromny od kolonii piłkarskich, koszykarskich, tenisowych po wodne np. windsurfingowe czy żeglarskie.

Lato 2021 – czas na decyzje

Każdy rodzic zna swoje dziecko najlepiej i wie, która typ kolonii sportowych czy np. survivalowych  będzie bardziej odpowiedni. Nie śpieszmy się z decyzją, zadajmy sobie parę ważnych pytań odnośnie pasji i charakteru naszych dzieci, a jeżeli nie jesteśmy pewni to podpytajmy co wydaje im się bardziej interesujące. Sprawmy, żeby lato 2021 było dla nich niezapomniane i aby były zadowolone z letnich kolonii..

Zobacz oferty kolonii survivalowych i sportowych na lato 2021- ponad 30 organizatorów- >> wejdź do wyszukiwarki

Szczegółowe programy kolonii na lato 2021:

Kolonie językowe – Dźwirzyno – angielski

Kolonie  językowe- Dźwirzyno – niemiecki

Kolonie językowe – Dźwirzyno – polski dla obcokrajowców

Kolonie językowe – Zakopane – angielski

Kolonie tenisowe – Dźwirzyno

Polish language summer camp for foreigners

Obóz fitness- Dźwirzyno

Obóz windsurfingowy – Dźwirzyno

Inne rodzaje kolonii letnich:

Kolonie sportowe

Kolonie artystyczne

Kolonie przetrwania

Kolonie konne

Kolonie aktywne

Kolonie przygodowe

Kolonie muzyczne

Kolonie przetrwania

Kolonie dla najmłodszych

Kolonie wspinaczkowe

Kolonie zagraniczne

Kolonie fotograficzne

Kolonie żeglarskie

Kolonie plastyczne

Kolonie wodne

Kolonie taneczne

Kolonie paintballowe

Kolonie kulinarne