Kolonie survivalowe

Kolonie survivalowe 2020 – zobacz programy na wakacje >> wejdź do wyszukiwarki kolonii

Kolonia survivalowa dla każdego dziecka?

Jeśli chcemy wysłać naszą pociechę na kolonię survivalową, przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, z czym wiąże się udział w takim wyjeździe. Będzie on wymagał od dziecka wzmożonej aktywności fizycznej, dlatego nasze dziecko na co dzień musi być aktywne i chętne do uprawiania sportów. Ważna jest oczywiście samodzielność, ale też dyscyplina, by dziecko potrafiło współpracować z wychowawcami w trudnych warunkach.  Powinno też lubić przyrodę, bo udział w kolonii survivalowej to stały kontakt z naturą. Zajęcia są dostosowane do wieku uczestników, dlatego jeśli powyższe kryteria zostaną spełnione, śmiało możemy wysłać naszą pociechę na pełne wrażeń wakacje.

Kolonia survivalowa to nauka wytrwałości

Nietypowe sytuacje, z jakimi zmagają się dzieci za każdym razem wymagają nowych umiejętności. Każde zadanie, z jakim mierzy się uczestnik kolonii,  jest inne i stanowi nowe wyzwanie. Dzieci uczą się jak przetrwać w leśnej głuszy – budują szałasy, tratwy wodne, rozpalają ogniska.  Poznają różne metody mierzenia odległości, a biorąc udział w biegach przełajowych doskonalą orientację w terenie. Wychowawcy przygotowuję też rozmaite gry taktyczne, które z kolei uczą kreatywności, szybkości w działaniu oraz współpracy zespołowej.  Każde zadanie to lekcja wytrwałości, a często także nie małej odwagi. Dzieci wracają z takich kolonii pewniejsze siebie, bardziej samodzielne i kreatywne.

Różnorodność zajęć i dyscyplin sportowych na kolonii survivalowej

W programach kolonii survivalowych znajdziemy także tak ciekawe sporty jak wędkarstwo, kajaki, a nawet łucznictwo.  Nie musimy obawiać się, że nasze dziecko nie poradzi sobie w którejś z dyscyplin, bo zajęcia dostosowane są do wieku uczestników, a opiekunowie służą pomocą, dbając o zaangażowanie każdego dziecka. Udział w tego rodzaju koloniach aktywnych jest też okazją do poznania zasad udzielania pierwszej pomocy oraz wzięcia udziału w kursie samoobrony.  Oprócz całej gamy zajęć dzieci mają też czas na odpoczynek na łonie natury, a to przecież ważny element każdego wakacyjnego wyjazdu.

Kolonie survivalowe 2020 – zobacz programy na wakacje >> wejdź do wyszukiwarki kolonii

kolonie survivalowe kolonia survivalowa kolonie przetrwania