Kolonie teatralne

Kolonie artystyczne – zobacz programy na wakacje 2020 – >> wejdź do wyszukiwarki kolonii

Kolonie teatralne dla miłośników filmu i teatru

Kolonie teatralne do dobry pomysł na letnie wakacje dla dzieci pasjonujących się filmem i teatrem. Jeśli nasza pociecha chodzi na kółko teatralne, bierze udział w szkolnych przedstawieniach, albo dopiero niedawno odkryła swoje aktorskie zdolności – powinniśmy wysłać ją na kolonię, gdzie rozwinie swój talent.  Nie tylko biorąc udział w ciekawych warsztatach, ale także pogłębiając wiedzę o sztuce filmowej i teatralnej. Pamiętajmy, że udział w koloniach tematycznych to także liczne zabawy rekreacyjne na świeżym powietrzu oraz wycieczki krajoznawcze. To intensywny i wartościowy sposób na letni wypoczynek.

Dzieci uczą się od autorytetów

Podczas kolonii teatralnej realizowane są zajęcia z emisji głosu, prawidłowej dykcji, czy ruchu scenicznego. Dzieci uczą się interpretacji tekstu pisanego prozą i wierszem, mają okazję do wcielenia się w rozmaite role, biorą udział w improwizacjach teatralnych, a także poznają specyfikę pracy aktora. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę – absolwentów i wykładowców prestiżowych szkół teatralnych i filmowych, którzy mogą pochwalić się dużymi osiągnięciami, a przy tym mają doświadczenie w pracy z dziećmi.  Dzięki bogatym doświadczeniom potrafią zarazić dzieci swoją pasją i entuzjazmem, co dodatkowo motywuje je do jeszcze większego zaangażowania.

Podczas kolonii teatralnych nie tylko aktorstwo

Wśród bogatej oferty kolonii tematycznych znajdziemy także kolonie łączące kilka dziedzin artystycznych.  Jeśli nasze dziecko ma kilka pasji możemy wysłać je np. na kolonie teatralno – taneczno – muzyczne. Program takich kolonii jest urozmaicony o warsztaty taneczne, podczas których nasze dziecko nie tylko poznaje kroki i figury różnych stylów tanecznych, a także tańczy w choreografii ze znanych filmów muzycznych. Od strony muzycznej z kolei, dzieci poznają specyfikę śpiewu solowego, śpiewu w wielogłosie, a capella, czy z podkładem muzycznym. Trzeba przyznać, że ilość i różnorodność zajęć sprawia, że uczestnicy kolonii nie tylko rozwijają swoje umiejętności, ale także odkrywają w sobie nowe talenty. Warto więc wykorzystać okres wakacji na zainteresowania, które w przyszłości mogą przerodzić się w zawód naszego dziecka.

Kolonie artystyczne – zobacz programy na wakacje 2020 – >> wejdź do wyszukiwarki kolonii

kolonie teatralne kolonie teatralne 2018 kolonie teatralne