kolonie nad morzem 2017

Kolonie w Polsce nad morzem

Zobacz oferty kolonii nad morzem na rok 2020

Zima w pełni, ale warto już pomyśleć o wakacjach! Gdzie dzieci najbardziej lubią spędzać swój wakacyjny czas? Oczywiście nad morzem! Woda, plaża, słońce i zamki na piasku sprawdzają, że uśmiech z ich twarzy nie schodzi! Świeże, nadmorskie powietrze, duża dawka jodu, piękne widoki i szerokie piaszczyste plaże to tylko kilka z atutów, jakie oferują nadmorskie miasta. Polskie morze to zdecydowanie sprawdzone kolonie. Wszyscy znani operatorzy wyjazdów wakacyjnych na pierwszym miejscu oferują właśnie kolonie w Polsce nad morzem.

Gdzie na kolonie nad morzem?

Kolonie nad morzem to świetny pomysł na spędzenie wakacji. Z racji tego, że duża część Polski północnej leży nad Bałtykiem, organizatorzy kolonii dla dzieci mają duże pole do popisu, jeśli chodzi o nadmorskie miejscowości. Do wyboru mamy Pomorze Zachodnie i takie miejscowości jak Dąbki, Dźwirzyno, Międzyzdroje czy Pogorzelica, Pomorze Środkowe z Łebą, Ustka i Jastarnią, a także Pomorze Wschodnie, gdzie króluje Jastrzębia Góra.  Każde miejsce kryje swoje sekrety i atrakcje. Każde warto zobaczyć i poznać. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji wyjazdowych.

Kolonie dla dzieci na Półwyspie Helskim

Półwysep Helski to raj dla kitesurferów oraz windsurferów. Każdy, kto lubi ruch, morską bryzę i wodne atrakcje, to Jastarnia jest dla niego idealnym miejscem!  To zdecydowanie propozycja dla aktywnych dzieci, które lubią adrenalinę i lubią wodne zabawy. Tutaj, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, nabędą podstawy i postawią pierwsze kroki na wodzie i desce. To niełatwe sporty, które wymagają sporo cierpliwości. Jednak praca nad swoim ciałem i koordynacja ruchów popłaca. Poczucie płynięcia po wodzie sprawia, że wszystkie chwile ciężkiej pracy uciekają w niepamięć.  To właśnie na Półwyspie Helskim, w zależności od pogody, w dni bezwietrzne, można plażować, kąpać się w morzu, korzystać z uroków przyrody , a kiedy zawieje, brać deskę pod pachę i iść nad Zatokę Pucką , by podszlifować swoje umiejętności kitesurfingowe lub windsurfingowe. Ze względu na to, że Zatoka Pucka jest zamkniętym zbiornikiem, jest idealnym miejsce do nauki wodnych sportów. Dlatego też Jastarnia polecana jest na kolonie i obozy dla dzieci.

Jak na sportowo, to kolonie dla dzieci w Dąbkach

Dąbki to miejscowość na Pomorzu Zachodnim, położona na mierzei między Jeziorem Bukowo, a Bałtykiem, która cieszy się uznaniem zarówno dorosłych jak i dzieci. Ze względu na swój specyficzny mikroklimat, Dąbki nazywane są uzdrowiskiem Pomorza. Tutaj dzieci mogą wyzbyć się swojej niespożytej energii kąpiąc się w morzu, grając w piłkę, budując zamki na piasku czy wspinając się na ściance wspinaczkowej. Co więcej, Dąbki, ze względu na położenie przy Jeziorze Bukowo, są świetnym miejscem na naukę windsurfingu. Dlatego też nie ma tutaj czasu na nudę. Kolonie nad morzem w Dąbkach to świetny pomysł na spędzenie wakacji dla najbardziej aktywnych dzieci.

Kolonie nad morzem wśród gwiazd, czyli wakacje w Międzyzdrojach

Jeśli dzieci uwielbiają ruch na świeżym powietrzu, mnóstwo atrakcji, straganów i sklepików z lokalnymi wyrobami, to Międzyzdroje stoją przed nimi otworem. To miasto położone na terenie wyspy Wolin, gdzie z jednej strony rozpościera się szeroka, piaszczysta plaża, a z drugiej strony leśne pałacie Wolińskiego Parku Narodowego. Tutaj nie brak świeżego, morskiego powietrza, które bardzo pozytywnie wpływa na zdrowie naszych pociech. Miasto przyciąga również małych i dużych turystów swoimi atrakcjami: 300-metrowe molo, Promenada Gwiazd, Zagroda Pokazowa Żubrów, Park Miniatur, Planetarium i Oceanarium. Na takich koloniach zdecydowanie czas płynie bardzo szybko, a pociechy nie mają czasu na nudę. Organizatorzy kolonii dla dzieci dbają o jak najbardziej urozmaicone wyjazdy, stąd organizują dodatkowe atrakcje w postaci rejsu statkiem czy zwiedzanie wyspy Wolin.

kolonie nad morzem

Oferta kolonii nad morzem jest bardzo różnorodna. Wszystko zależy od zainteresowań i chęci naszych pociech. Dla aktywnego, jak i dla leniucha. Nad morzem każdy znajdzie coś dla siebie. Dlatego kolonie dla dzieci nad morzem są świetnym pomysłem na spędzenie wakacji.

Zobacz oferty kolonii nad morzem na rok 2020 -> wejdź do wyszukiwarki kolonii i obozów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *