Kolonie wodne, czyli dziecko na desce

Kolonie wodne – zobacz programy na wakacje >> wejdź do wyszukiwarki kolonii

Oferta kolonii 2021

jest na tyle szeroka, że znalezienie kolonii dla dzieci nie powinno stanowić żadnego problemu. Jak każde z nas wie, najlepsze oferty, jak wszędzie, szybko się kończą, dlatego warto zacząć przypatrywać się temu, co mają do zaoferowania organizatorzy kolonii dla dzieci. Oprócz wyboru miejsca kolonii letniej, do których chcielibyście wysłać Wasze dzieci, mamy do wyboru również rodzaj oraz tematykę kolonii dla dzieci. Kolonia artystyczna, sportowa, a może po prostu rekreacyjna? Wszystko zależy od stopnia aktywności dziecka oraz od tego w jaki sposób będzie chciało ono spędzić wakacyjny czas. Co raz większą popularność zyskują kolonie dla dzieci, które w swoim programie zawierają naukę sportów wodnych takich jak kitesurfing, windsurfing i żeglarstwo, a oferty kolonii 2020 przewidują dużo ciekawych wyjazdów z żaglem w tle.

Kolonia wodne z kitesurfingiem

Na kolonii z kitesurfingiem w tle, Twoje dziecko, będzie mogło poczuć się jak wolny ptak. Kolonie z kitesurfingem w Polsce, to oferta z rodziny kolonii wodnych. Najczęściej takie kolonie odbywają na półwyspie Helskim. Jastarnia to miejsce nazywane kolebką kitesurfingu w Polsce. Istnieje tam wiele szkół kitesurfingowych, dzięki czemu są one dostosowane do wieku swoich podopiecznych. Oczywiście dzieci nie będą same pływać na bałtyckich falach. Wszystkie zajęcia będą miały charakter instruktażowy, a w wypady z żaglem będą odbywały się razem z instruktorem. Warto wybrać najbardziej doświadczonego organizatora tego typu kolonii letnich. Najlepszy organizator kolonii dla dzieci zapewni opiekę najlepszych instruktorów oraz zorganizuje wyjazd tak,  żeby wszystko było w jak najlepszym porządku. Na półwyspie helskim warunki do nauki i doskonalenia pływania na jakiejkolwiek desce (kitesurfing, windsurfing, surfing) są wręcz idealne.

Kolonie wodne z nauką żeglowania

Kolonie żeglarskie, to taki rodzaj kolonii wodnych, których przebieg nie jest może aż tak dynamiczny, jak kolonii kitesurfingowych czy windsurfingowych, ale ma do zaoferowania zdecydowanie więcej jeśli chodzi i możliwości zwiedzania wielu miejsc podczas jednego wyjazdu. Kolonie te najczęściej organizowane są na Mazurach, w miejscowościach, które są punktem wypadowym do żeglugi po jeziorach Mazurskich. Np. z Ruciane-Nida możemy popłynąć  szlakiem wodnym na północ do Giżycka, Węgorzewa,Mikołajek, a nawet do Kaliningradu. Kolonie organizowane w formie kolonii wodnych są pełne pięknych krajobrazów oraz dają możliwość zwiedzania większości najciekawszych miejsc na Mazurach. Ważną rzeczą, dla nas rodziców, jest fakt, że nauka żeglowania, zazwyczaj, nie jest chwilowym hobby, a dla wielu dzieci stają się pasją, która jest kultywowana przez całe dorosłe życie.

Kolonie wodne, dla kogo?

Kolonie wodne organizowane są zazwyczaj dla dzieci, które chcą aktywnie spędzić wakacje podczas kolonii letniej. Codziennym elementem krajobrazu, na kolonii wodnej, są oczywiście różnego rodzaju zbiorniki wodne. Jeśli Twoje dziecko czuje się dobrze zarówno w wodzie, jak i jej okolicach, jest aktywne i chcę się szkolić lub nauczyć czegoś zupełnie nowego – kolonie wodne będą bardzo ciekawą alternatywą jeśli chodzi o kolonie letnie dla dzieci

Kolonie wodne 2021 – zobacz programy na wakacje >> wejdź do wyszukiwarki kolonii

kolonie żeglarskie 2020   kolonie wodne 2018