Kolonie gitarowe -z gitarą pod ręką

Kolonie gitarowe – zobacz najnowsze oferty na 2020 – > wejdź do wyszukiwarki kolonii

Kolonie gitarowe super pomysł na kolonie letnie

Kolonie gitarowe dla dzieci to świetna okazja dla obeznanych w temacie , by podszlifować swoje dotychczasowe umiejętności jak i dla tych, którzy jeszcze nigdy nie trzymali gitary w rękach.  Takie wyjazdy nie tylko rozwijają manualnie, ale także umysłowo – ucząc zapamiętywania chwytów oraz społecznie, gdyż pokazują, że nauka w grupie, wśród rówieśników, którzy lubią to samo, ma sens i ułatwia rozwijanie relacji międzyludzkich.

Gitara, to chyba jeden z najbardziej znanych i lubianych instrumentów, po który bardzo chętnie sięgają zarówno dzieci jak i dorośli. Dlaczego? To zapewne łatwość, z jaką możemy dostosować jej dźwięk, w zależności od naszego nastroju, sprawia, że tak często na niej gramy. Niezależnie czy to koncert muzyki rockowej czy bluesa, ballada do ukochanej czy ognisko harcerskie, gitara stanowi nieodłączny element każdego wydarzenia.  Pewnie też dlatego i nasze pociechy tak chętnie chcą się uczyć chwytów i akordów.

Kolonie gitarowe  – stawiamy  pierwsze kroki

Kolonie gitarowe dla dzieci to świetny pomysł, by zapewnić dziecku rozrywkę i rozwinąć jego zdolności i talenty muzyczne. Jeśli nawet po zakończonych koloniach gitarowych dziecko stwierdzi, że ten instrument nie jest dla niego, to mile spędzony czas w towarzystwie kolegów i koleżanek, mnóstwo dodatkowych atrakcji i poczucie samodzielności na pewno mu to zrekompensują! Kolonie gitarowe to nie tylko nauka gry na gitarze, ale także zgłębianie historii muzyki i improwizacji gitarowej. Każde dziecko jest inne, dlatego na koloniach gitarowych instruktorzy i muzycy podchodzą do uczestników indywidualnie. W zależności od jego zdolności i predyspozycji, poziom i szybkość nauki gry na gitarze jest odpowiednio dobierana.

Kolonie gitarowe – rozwijamy talent muzyczny

Dzieci, które z grą na gitarze już są zaznajomione i które mają ogromne chęci na dalszy rozwój i spotkanie z rówieśnikami o podobnych zainteresowaniach, mają okazję do podszkolenia swojego warsztatu muzycznego właśnie na koloniach gitarowych. Na początku takich kolonii, każdy uczestnik odbywa indywidualne zajęcia gry na gitarze, które pozwalają na określenie jego poziomu i dobranie odpowiednich ćwiczeń. Dzięki wskazówkom nauczycieli, możliwe jest szybkie osiągnięcie zamierzonych rezultatów. Takie wyjazdy na pewno pozwolą na dopracowanie warsztatu, poznanie nowych trików muzycznych, akordów i chwytów. Tutaj nie tylko chodzi o grę. Kolonie gitarowe rozwijają także słuch, koordynację rąk i grę improwizacyjną. Pozwalają zmniejszyć lęk przed wystąpieniami publicznymi. Na koloniach gitarowych odbywają się także jam sessions, które cieszą się corocznie ogromnych zainteresowaniem uczestników wyjazdów oraz inspirują ich do dalszej pracy i rozwijania zdolności. Dodatkowo, na koniec kolonii gitarowych odbywają się koncerty młodych muzyków, które są uwieńczeniem ciężkiej pracy oraz uhonorowaniem trudu, który został włożony w praktykę i ćwiczenia teoretyczne.

kolonie gitarowe

Kolonie gitarowe to nie tylko nauka i szlifowanie gry na instrumencie, to także dobra zabawa wśród rówieśników, wycieczki rowerowe, spływy kajakowe i wiele więcej atrakcji. Na takich wyjazdach nie ma czasu na nudę. To czas na zabawę i koncerty.

Kolonie gitarowe – zobacz najnowsze oferty na 2020 – > wejdź do wyszukiwarki kolonii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *