kolonie we Włoszech

Kolonie dla dzieci we Włoszech

Kolonie dla dzieci we Włoszech 2020 >> zobacz oferty najlepszych kolonii na wakacje

Co znajdziemy w ofertach kolonii dla dzieci we Włoszech?

Oferta kolonii letnich we Włoszech jest jedną z bardziej różnorodnych ofert na lato 2020. Chcąc wysłać naszą pociechę na kolonie do słonecznej Italii mamy do wyboru różne rodzaje kolonii. Ze względu na idealne warunki do uprawiania sportów dużą popularnością cieszą się kolonie windsurfingowe i ogólnie sportowe, choć biorą  w nich udział raczej starsze dzieci. Wymagają one dobrej kondycji i większej samodzielności. Mniejsze dzieci jeżdżą na kolonie rekreacyjne z bardziej urozmaiconym programem – Ciekawą propozycją na wakacje we Włoszech są kolonie taneczne oraz kolonie plastyczne. Mali artyści tworząc swoje dzieła mogą inspirować się nie tylko pięknem krajobrazów ale też imponującymi dziełami sztuki malarskiej, rzeźby, czy fotografii. Włochy są idealnym miejscem na połączenie wypoczynku na plaży z oddawaniem się twórczości.

Jakie kolonie letnie wybierają dzieci?

Szczególnie atrakcyjne są kolonie taneczne. Atmosfera włoskiego lata idealnie komponuje się z muzyką latynoską i tańcami latynoskimi. Dzieci na koloniach tanecznych uczą się różnych tańców, począwszy od samby, rumby, po cha-chę i jive. Nie brakuje też dobrej zabawy przy niezwykle rozrywkowej muzyce disco. Dzieci biorą udział w zajęciach z profesjonalnymi trenerami, uczą się układów choreograficznych, występują w pokazach tanecznych.  Uzupełnieniem treningów tanecznych są zajęcia z aerobiku i fitnessu, które nie tylko poprawiają kondycję dzieci, ale też wzmacniają koordynację i poczucie rytmu. Zajęcia odbywają się w pięknych plenerach, również na plażach i takie okoliczności sprawiają, że wysiłek fizyczny daje ogromną przyjemność i satysfakcję.

Jakie atrakcje czekają na dzieci we Włoszech?

Każdy wyjazd od Włoch to zarówno dla dzieci, jak i młodzieży, świetny sposób na spędzenie słonecznych wakacji. Niezależnie od wyboru kolonii, na jaką wyślemy nasze dziecko, wyjazd do Włoch wiąże się ze zwiedzaniem słynnych miast i atrakcji turystycznych.  Bardzo często w ramach kolonii organizowane są wycieczki autokarowe do Rzymu i Watykanu.  Dzieci szczególną frajdę będą miały z wyjazdów do wodnych parków rozrywki i wesołych miasteczek.  Udział w kolonii letniej we Włoszech to więc nie tylko rekreacja na plaży, pływanie i opalanie, ale także mnóstwo atrakcji związanych z podróżowaniem po tym niezwykłym kraju.

Kolonie we Włoszech 2020 >> zobacz oferty najlepszych kolonii na wakacje