Kolonie fotograficzne czy kolonie plastyczne?

Kolonie fotograficzne- zobacz programy na wakacje 2020 – >> wejdź do wyszukiwarki kolonii

Kolonie plastyczne- zobacz programy na wakacje 2020 – >> wejdź do wyszukiwarki kolonii

Kolonie fotograficzne czy kolonie plastyczne?

Pod naszym okiem rośnie mały artysta, który odnajduje się w wielu dziedzinach sztuki. Nieistotne czy wyróżnia się na tle innych dzieci, czy po prostu chętniej sięga po kredki i ołówek niż po piłkę do nogi. Nie twórzmy z dziecka od razu małego geniusza, ale podsuwajmy mu różne propozycję twórczego spędzania czasu. W wakacje możemy wysłać dziecko na jedną z kolonii artystycznych.

Profil kolonii tematycznych jest ważny

Dokładnie wybierzmy profil kolonii – w ofercie znajdziemy ich całe mnóstwo kolonii tematycznych. Od ogólnorozwojowych – plastycznych, aż po fotograficzne. Na kolonie jadą dzieci, które ulegają różnym fascynacjom. Wysyłając je na kolonie nie wiążmy z nimi dużych nadziei. I nie wysyłajmy dzieci na kolonie fotograficzne, jeśli w życiu nie miały aparatu w rękach.

O ile kolonie plastyczne są prawie dla każdego, kolonie fotograficzne są raczej dla nielicznych dzieci. Najgorsze co możemy zrobić, to kupić dziecku aparat specjalnie ze względu na wykupienie kolonii fotograficznej. Może na początku lepiej skupić się na rozwinięciu wrażliwości estetycznej naszego dziecka i wysłać je na kolonie plastyczne. Na których nauczy się rysunku, rzeźby, będzie tworzyć różnego rodzaju projekty artystyczne, kolaże, itd.

Od ogółu do szczegółu- kolonie fotograficzne, czy kolonie plastyczne

Kolonie fotograficzne są dobrym rozwiązaniem, ale nie na pierwszy tego typu wyjazd. Podsuwajmy dzieciom różne możliwości, ale nie róbmy tego na raz. Stawiajmy z nim małe kroki. Zacznijmy spokojnie, a następnie coraz bardziej nakierowujmy je na konkretne tematy. Pokażmy jak najwięcej dróg rozwoju.

Nie krzywdźmy dziecka koloniami, które nie są dla niego atrakcyjne albo za dojrzałe. Najważniejsze, to dobrze obserwować nasze dziecko. Nie ignorujmy jego zainteresowań, ale i nie traktujmy ich za poważnie. Pamiętajmy, że dzieci cały czas się rozwijają, zmieniają zdanie. Skupmy się na początku na ogółach, a dopiero po pewnym czasie na szczegółach.

Kolonie fotograficzne- zobacz programy na wakacje 2020 – >> wejdź do wyszukiwarki kolonii

Kolonie plastyczne- zobacz programy na wakacje 2020 – >> wejdź do wyszukiwarki kolonii

Zobacz inne artykuły