Kolonie nad morzem- czy to jedyny pomysł na kolonie dla dzieci

Kolonie nad morzem to jedna z najczęściej wybieranych form wypoczynku dla dzieci. Nie jest to jednak jedyne miejsce gdzie dzieci mogą ciekawie i aktywnie spędzić czas. Oczywiście morze i plaża to bardzo atrakcyjny krajobraz na spędzanie słonecznych, ciepłych dni. Jednak aura nie zawsze bywa odpowiednia na kolonie nad morzem dla dzieci w Polsce.  Każdy z nas miał sytuacje kiedy pieczołowicie zaplanowany urlop został zniweczony przez kapryśną pogodę. Sprawdzanie długoterminowych prognoz jest oczywiście podstawową czynnością podczas sporządzania urlopowych planów – niestety, często zdarza się tak, że nawet najrzetelniejsze prognozy po prostu się nie sprawdzają.

Kolonie nad morzem? Jeśli nie to gdzie?

Osoby dorosłe, samodzielne dysponujące swoim czasem, mają  zdecydowanie większą możliwość na zmianę sposobu animowania własnego czasu. Dzieci, natomiast, powierzamy zazwyczaj zewnętrznym opiekunom, którzy mają swoje wytyczne i obowiązku względem całe grupy. Dlatego kolonie dla dzieci w Polsce powinniśmy wybrać z należytą uwagą, korzystając z ofert doświadczonych firm zajmujących się organizowaniem tego typu wyjazdów, uwzględniając przy tym potrzeby i predyspozycje dziecka. Mamy to szczęście, że żyjemy w kraju bardzo zróżnicowanym pod względem geograficznym dzięki temu mamy wiele możliwości do wyboru jeśli chodzi o kolonie dla dzieci w Polsce . Oprócz rozległych plaż morza Bałtyckiego mamy do wyboru kilka pasm górskich oraz setki jezior rozsianych po całym kraju. Oczywiście nie wszystkie z tych miejsc nadają się na kolonie dla dzieci, dlatego należy zwracać należytą uwagę na to, czy dane miejsce spełnia wszystkie wymagania niezbędne do bezpiecznego pobytu dziecka poza domem.

kolonie dla dzieci 2018

Kolonie w górach – czyste powietrze i piesze wędrówki to dobry pomysł na kolonie letnie dla dzieci

Góry to bardzo ciekawa alternatywa dla kolonii nad morzem.  Oprócz pieszych wycieczek, zwiedzania niezliczonych zabytków przyrody, wiele górskich miejscowości oferuje turystom dostęp do różnego rodzaju obiektów typu SPA oraz parków wodnych. W przypadku kolonii dla dzieci np. w Zakopanem organizatorzy nie ograniczają się do wycieczek tylko na terenie Polski . Bliskość Słowacji  daję dodatkową możliwość do odwiedzania jednego z największych parków wodnych w tej części Europy – Tatralandii. W przypadku miejsce gdzie woda podgrzewana jest do wysokich temperatur czy to sztucznie, czy to naturalnie – aura nie gra już tak wielkiej roli jak w przypadku morza czy jezior. Frajda, której doświadczają najmłodsi  na niezliczonej ilości, różnego rodzaju zjeżdżalni jest niezapomniana jeszcze przez długi czas i tworzy wspaniałe wspomnienia podobnych do tych, które towarzyszą powracającym z kolonii nad morzem.

kolonie 2018

Magiczne krainy jezior i lasów hit kolonii w lecie 2021

O tym, że większość ofert jeśli chodzi o kolonie 2021 to kolonie nad morzem wiemy nie od dziś. Górskie szlaki również są bardzo atrakcyjnym miejscem na zorganizowanie kolonii dla dzieci w Polsce. Często jednak zapominamy o tym, że pomiędzy jednym a drugim końcem mapy naszego kraju są jeszcze jeziora i lasy! Leśne wędrówki, kąpiele czy też nauka żeglowania, a nawet nurkowania mogą okazać się bardzo atrakcyjną alternatywą dla dzieci i młodzieży, które chcą aktywnie spędzać swoje  wakacje szukając alternatywy dla kolonii nad morzem. Oczywiście najczęściej obieranym kierunkiem w celu spędzenia kolonii nad jeziorem są Mazury, jednak również takie krainy jak pojezierze Kaszubskie czy rejony Beskidu Żywieckiego oferują bardzo ciekawe miejsca rekreacji nie ustępujące w niczym kolonią nad morzem.

Podsumowując, oferta kolonii w Polsce jest bardzo ciekawa i rozległa. Oczywiście kolonie dla dzieci nad morze są bardzo atrakcyjną formą spędzania letniego jednak wiele dzieci po prostu mieszka nad morzem lub w jego okolicy. Również ilość wcześniejszych wyjazdów nad Bałtyk powoduje chęć do spróbowania czegoś nowego. Przed rezerwacją kolonii dla dzieci sprawdźmy wcześniejsze wyjazdy organizowane przez konkretną firmę, której usługami jesteśmy zainteresowani. Pamiętajmy, że doświadczenie organizatora kolonii jest bardzo ważne i składa się na końcowy sukces całego przedsięwzięcia.  Należy także zwrócić uwagę na dodatkowe zajęcia, które będą odbywać się podczas wakacyjnego wyjazdu. Zależy nam przecież żeby dziecko spędziło swój czas aktywnie oraz w sposób jaki najbardziej lubi.

Kolonie letnie dla dzieci  – zobacz programy na wakacje 2021 – >> wejdź do wyszukiwarki kolonii