Kolonie sportowe, czyli aktywne czy wypoczywanie na plaży?

Wybór kolonii nie należy do łatwych decyzji, zwłaszcza w czasach, kiedy możemy wybierać spośród wielu ofert. Organizatorzy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom uczestników, dlatego pojawia się coraz więcej tematyk i możliwości spędzania wakacji.

Wybór zależy od tego, co dzieci lubią robić. Jedni wolą bawić się na plaży i kąpać się w morzu, inni lubią być w ruchu i wszędzie ich pełno, a uprawianie sportu daje im radość.

kolonie sportowe

Kolonie sportowe są skierowane do dzieci, które lubią aktywnie spędzać czas.

Z uwagi na to, że sportowy tryb życia jest coraz bardziej popularny, rodzice chcą, aby ich dzieci próbowały różnych dyscyplin sportowych. Na koloniach sportowych dzieci mogą rozwijać umiejętności w dyscyplinach, z którymi miały już styczność lub nauczyć się czegoś nowego. Wykwalifikowana kadra kolonijna, zapewnia opiekę wychowawczą oraz medyczną przez cały czas trwania pobytu. W bogatej ofercie dla małych i większych sportowców można znaleźć: kolonie siatkarskie, kolonie z piłką nożną, kolonie tenisowe, kolonie rowerowe, windsurfingowe, kitesurfingowe, kolonie żeglarskie. W Polsce kolonie sportowe odbywają się nad morzem, w górach i nad jeziorem. Na koloniach sportowych jest realizowany  program, w którym nie brakuje oczywiście wycieczek, ciekawych zabaw w gronie rówieśników i czasu na odpoczynek na plaży. Natomiast nacisk jest kładziony na sport.

kolonie letnie

Do dyspozycji uczestników na koloniach sportowych dla dzieci, przygotowane są specjalne obiekty, np. sale gimnastyczne, baseny, korty, boiska.

letnie kolonie

Kolonie wypoczynkowe, czyli wypoczynek na plaży

Duże grono osób chętnie wybiera dla swoich dzieci kolonie rekreacyjne, które mają charakter wypoczynkowy i odbywają się zarówno w Polsce, jak i za granicą. Na tego typu wyjazdach znacznie więcej czasu spędza się na plażowaniu i wypoczywaniu niż aktywnie, w ruchu. Dzieci, które pojadą na kolonie rekreacyjne, będą miały oczywiście zaplanowany program kolonii, w którym również nie zabraknie wycieczek, wielu atrakcji, dostosowanej do miejsca wyjazdu  i zajęć w grupie rówieśników. Z kolei na takim wyjeździe motywem przewodnim jest wypoczynek i spędzanie czasu na plaży.

Zobacz kolonie 2021, sprawdzonych organizatorów  >>>>