Kolonie w Polsce czy kolonie zagraniczne?

Kolonie dla dzieci w Polsce i za granicą – zobacz programy na wakacje – >> wejdź do wyszukiwarki kolonii

Każda dłuższa przerwa wakacyjna, czy to w lecie czy w zimie, jest idealną okazją, by wysłać dzieci na kolonie. Taki wyjazd nie tylko pozwala odpocząć i zdobyć nowe znajomości, ale także uczy samodzielności. W doborze odpowiednich kolonii dla dzieci istotny jest wybór destynacji – w Polsce czy za granicą. Dobre samopoczucie dziecka po przyjeździe oraz wielka chęć powrotu na kolonie są głównymi wyznacznikami udanych wakacji. A więc co lepsze? Kolonie w Polsce czy kolonie za granicą?

Dla kogo kolonie?

Kolonie, inaczej wyjazdy dla dzieci przedszkolnych i szkolnych do 14 – 15 roku życia. Są to zorganizowane, dłuższe wyjazdy, trwające zazwyczaj jeden lub dwa tygodnie. Najczęściej odbywają się podczas przerw od nauki, tj. w okresie ferii oraz wakacji. Kolonie dla dzieci mogą posiadać najróżniejszą tematykę, poczynając od kolonii narciarskich, windsurfingowych czy tenisowych, po taneczne, językowe i wokalne, kończąc na detektywistycznych oraz grach RPG. Dużą rolę odgrywają również miejsca, w których odbywają się wyjazdy. Oprócz kolonii w Polsce, coraz częściej na stronach operatorów można znaleźć oferty na kolonie za granicą dla dzieci. Organizatorzy dwoją się i  troją, by wyróżnić się spośród konkurencji, a przede wszystkim zainteresować grupę docelową, czyli najmłodszych oraz ich rodziców.

kolonie letnie

Kolonie dla dzieci w Polsce

Polska to kraj bardzo malowniczy i bardzo różnorodny pod względem krajobrazu. Kolonie dla dzieci, to z jednej strony idealna okazja na zregenerowanie sił i odpoczynek, z drugiej natomiast nauka samodzielności. Obecnie można znaleźć liczne grono operatorów organizujących kolonie dla dzieci do najróżniejszych zakątków Polski. Kolonie w górach, nad morzem, wsie czy duże miasta – wszystko zależy od wymagań i zainteresowania klientów. Sudety, Beskidy czy Tatry cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza w zimie, kiedy dzieci mają okazję skorzystać z nauki jazdy na nartach lub snowboardzie. Bałtyk natomiast jest bardzo popularną letnią destynacją, kiedy to dzieci mogą zażywać morskich kąpieli wodnych, a także przechadzać się po czystych lasach, wydmach oraz straganach na deptakach. Bardziej odludne miejsca wypadowe często organizowane są pod odpowiednią tematykę, jak na przykład przygodowa, taneczna czy fotograficzna. Kolonie dla dzieci w Polsce są świetną okazją do przełamania strachu przed rówieśnikami. Wyjazdy takie nie ograniczają dzieci językowo i nie czują one barier przed mówieniem. Atutem kolonii w Polsce jest również ich niska cena, porównując je do ofert kolonijnych za granicą. Natomiast minusem, który może zniechęcać najmłodszych do wyjazdów w polskie rejony jest niepewna pogoda. Stąd też często decydują się na kolonie zagraniczne.

kolonie dla dzieci

Kolonie zagraniczne dla dzieci

Poznanie nowych kultur, obyczajów i tradycji – to wartości dodane, jakie niosą za sobą kolonie dla dzieci za granicą. Kiedy decydujemy się na wysłanie dzieci poza Polskę, powinniśmy liczyć się z tym, że będę one musiały zmierzyć się z nowym językiem, innym stylem życia zamieszkującej w danym kraju ludności, a także nieznaną do tej pory dla nich kuchnią. Warto do takich zagranicznych kolonii dzieci przygotować. Poznając podstawowe zwroty czy najważniejsze miejsca danego regionu, a także próbując tradycyjnych, miejscowych posiłków, dziecko będzie w stanie dużo bardziej dostosować się do panujących na miejscu nowych warunków. A gra jest warta świeczki, jak mówi polskie przysłowie. Rzym, Paryż, Londyn, Nowy Jork czy Puerto Rico. Każde miasto kryje za sobą tajemnice architektoniczne, historyczne i kulturowe. Zima jest idealną pora roku na wyjazdy narciarskie do górskich kurortów w Alpach we Włoszech, Francji czy Austrii. Latem natomiast warto wysłać dziecko na kolonie zagraniczne do cieplejszych krajów, jak Grecja czy Hiszpania, gdzie niemal na pewno pogoda będzie dopisywać przez cały pobyt. Wysyłając dzieci na kolonie za granicę, musimy liczyć się również z wyższymi cenami. Jednak odpowiednie warunki pogodowe, możliwość podszkolenia języka oraz poznania nowej kultury sprawiają, że takie kolonie na długo pozostaną w pamięci dziecka.

Wybierając destynację kolonii dla dzieci, warto zastanowić się nad głównym celem wyjazdu. Jeśli ma to być pewna pogoda i poprawa obcego języka, wybierzmy kolonie dla dzieci za granicą. Kiedy natomiast w grę wchodzi dobra zabawa, niechęć do próbowania nowych, orientalnych smaków oraz dobra jakość za niższą cenę, bez wątpienia kolonie w Polsce będą idealną alternatywą.

Kolonie dla dzieci w Polsce i za granicą – zobacz programy na wakacje 2021 – >> wejdź do wyszukiwarki kolonii