Kolonie z piłką nożną

Kolonie z piłką nożną – zobacz programy na wakacje 2019- >> wejdź do wyszukiwarki kolonii

Kolonia sportowa dla przyszłych mistrzów futbolu

Sportowa aktywność na kolonii piłkarskiej

Podczas kolonii z piłką nożną dzieci pod okiem trenerów uczą się i doskonalą technikę – dryblowanie, zwroty, triki piłkarskie. Pracują nad kondycją oraz odbywają trening koordynacyjno-szybkościowy. Pracę nad stałymi elementami gry uzupełniają zajęcia na sali gimnastycznej,  obejmujące ćwiczenia rozciągające i ogólnorozwojowe. Często zajęcia odbywają się także na basenie, gdzie nie tylko ćwiczą mięśnie, ale także dobrze się bawią.  Uczestnicy kolonii biorą też udział w rozmaitych wycieczkach krajoznawczych, co stanowi dodatkową atrakcję, zwłaszcza jeśli obóz odbywa się za granicą.

Wychowanie przez sport

Dla dzieci wychowawca czy to w szkole, czy na kolonii często stanowi ważny autorytet.  Podczas zajęć trenerzy uczą nie tylko umiejętności sportowych, ale także podejmowania decyzji, współpracy w grupie oraz szacunku wobec przeciwnika.  Nawet jeśli obóz trwa tylko kilka dni, to ważna lekcja, która rozwija nasze dziecko w aspekcie psychologicznym i społecznym.  Podobnie poza zajęciami na boisku, kiedy to nasze dzieci biorą udział w wycieczkach i zajęciach integracyjnych. Tu ważną rolę odgrywają pedagodzy i wychowawcy, których zadaniem jest nie tylko opieka i dbanie o bezpieczeństwo dzieci, ale także kreowanie pewnych społecznych zachowań i rozwijanie u dzieci samodzielności i dyscypliny.

Wyjazd na kolonię z piłką nożną to nie tylko  intensywne treningi, zajęcia rekreacyjne, wycieczki  i zabawy integracyjne. Dzięki doskonałej opiece wychowawców i trenerów, dzieci nabywają ważnych społecznych umiejętności. Szybciej stają się samodzielne i zaradne. Uczę się pracy w grupie oraz odpowiedzialności za siebie i innych.  To dobra inwestycja nie tylko w karierę piłkarską naszego dziecka.

Kolonie z piłką nożną – zobacz programy na wakacje 2019- >> wejdź do wyszukiwarki kolonii

 

kolonie piłkarskie  kolonie sportowe  kolonie piłkarskie 2018