Obozy zimowe i zimowiska 2021

Ferie zimowe – to czas białego szaleństwa

Dzieci i młodzież zawsze z niecierpliwością czekają na ferie zimowe. To dla nich czas odpoczynku od szkoły i obowiązków. Wielką popularnością cieszą się różne obozy zimowe i zimowiska organizowane z reguły w górach w Polsce lub za granicą.

kolonie zagraniczne 2018

Zimowe obozy sportowe albo obozy tematyczne

Oferta zimowisk i obozów zimowych na ferie 2021 jest tak bogata, że bardzo łatwo znaleźć coś dla siebie. Zima przede wszystkim kojarzy się ze śniegiem i sportami zimowymi, dlatego też młodzi ludzie wykazują duże zainteresowanie obozami narciarskimi i snowboardowymi. To obozy dla aktywnych, chcących spędzać całe dnie na stoku. Można wybrać grupę początkującą lub zaawansowaną – pierwsza opcja jest dla uczestników, którzy dopiero uczą się jeździć, a druga możliwość to doskonalenie swojej techniki jazdy na nartach lub snowboardzie dla bardziej doświadczonych sportowców.

zimowiska

Osobom, które wolą spędzić ferie zimowe w inny sposób, proponuje się obozy tematyczne. Czas spędzony na obozie poświęca się wtedy na zgłębienie swojej wiedzy i zyskanie nowych umiejętności w danej dziedzinie sztuki czy nauki. Warsztaty i zajęcia prowadzone są przez profesjonalistów z doświadczeniem w swoim zawodzie. Można uczestniczyć w obozie muzycznym, aktorskim, tanecznym, fotograficznym lub artystycznym. Na zakończenie każdego wyjazdu odbywa się wernisaż prac uczestników albo inna forma podsumowania obozu, taka jak spektakl teatralny przygotowany przez obozowiczów czy koncert, w którym występują.

  kolonie fotograficzne 2018            kolonie gitarowe 2018

Zimowisko dla pragnących relaksu

Dla tych, którzy chcą po prostu odpocząć, są przeznaczone rekreacyjne zimowiska. W ich programie znajdują się takie aktywności jak turnieje gier planszowych, zajęcia sportowe, różne gry i zabawy, wspólne oglądanie filmów oraz wycieczki krajoznawcze. W trakcie zimowiska dziecko ma możliwość rozwoju swoich zainteresowań oraz odkrycia nowych. Niezależnie od rodzaju obozu zimowego, w jego programie można znaleźć także zabawy integracyjne, wyjazdy do parku rozrywki i aquaparku, zwiedzanie miasta, a dla chętnych przewidziano również możliwość jednodniowego wyjazdu np. do Wiednia.

kolonie artystyczne 2018

Zimowe obozy w Polsce lub za granicą

Zimowiska i obozy zimowe są organizowane w kraju, a także w Czechach, na Słowacji, we Włoszech i we Francji. W Polsce na miejsce obozu sportowego lub tematycznego organizatorzy najczęściej wybierają Tatry: Zakopane, Białkę Tatrzańską, Murzasichle, Małe Ciche. Powodzeniem cieszą się również Karkonosze – Szklarska Poręba i Karpacz oraz Wisła położona w Beskidzie Śląskim. Natomiast popularnym miejscem obozów artystycznych jest Kazimierz Dolny.

Bezpieczeństwo na obozach przede wszystkim

Młodzież i dzieci na obozach zimowych czy zimowiskach znajdują się pod opieką wykwalifikowanych wychowawców i instruktorów. Bardzo ważna jest decyzja o wyborze odpowiedzialnego organizatora, który gwarantuje, że w trakcie trwania wyjazdu nie wydarzy się nic złego. Oczywiście, niezbędne jest także wykupienie specjalnego ubezpieczenia, zwłaszcza dla osób udających się w góry.

zimowe obozy sportowe 2018

Niezapomniane doświadczenia i nowe przyjaźnie, zawarte na zimowiskach

Obóz zimowy i zimowisko to gwarancja znakomicie spędzonego czasu oraz okazja do nawiązania nowych znajomości z rówieśnikami. Kilka lub kilkanaście dni spędzonych w towarzystwie sympatycznych ludzi, w otoczeniu pięknej przyrody zapewni niezwykłe wrażenia i dobrą zabawę. A to jest przecież najważniejsze na każdym wyjeździe – feriach zimowych czy wakacjach letnich.

Zobacz nasze oferty obozów zimowych i zimowisk – zima 2021